"Ik zou volgend jaar wat willen mountainbiken", stak Niels Albert van wal in Het Nieuwsblad. "Maar weet niet goed hoe ik mijn programma moet uitstippelen. Ik kan ook het niveau van deze discipline niet zo goed inschatten", vroeg de wereldkampioen zich af.
Voor raad en daad kan de Tremelonaar natuurlijk terecht bij zijn collega-veldrijder én mountainbiker Sven Nys. "Het is vooral een leerproces. Het zijn de omschakelingen die het moeilijk maken. Van de mountainbike gaat het naar de weg, want het is daar dat je het veldritseizoen voorbereidt, en vervolgens duik je het veld in. De startpositie, die afdalingen, spurten met een recht stuur, het lijken allemaal details, maar zijn dit absoluut niet en vergen een aanpassing", gaf Nys tekst en uitleg.
Olympische Spelen mooiste wat je kan meemaken als sporter
"Fysiek heeft Albert zeker de capaciteiten", weet zijn dorpsgenoot. "Het zal me benieuwen hoe hij het er van afbrengt. Zelf ben ik dikwijls met mijn kop tegen de muur gelopen. Maar ik gun het hem zeker, wat de Spelen zijn één van de mooiste evenementen die je als sporter kan meemaken", aldus nog de Balenaar.
"Of Niels ook ambities mag koesteren wat de Olympische Spelen betreft hangt af van het parcours. Maar op de vraag of hij zich kan kwalificeren zeg ik resoluut ja. Het zal alleen zaak zijn hoe zij zich durft te 'smijten' in de afdalingen. We mogen immers niet uit het oog verliezen dat er voor ons nog een crossseizoen volgt en dat we hiermee finaal onze kost verdienen. Gaat Albert er met andere woorden vol voor of neemt hij eerder een afwachtende houding aan", besluit Nys die voorts zelf nog aangaf dat hij deze zomer ongeveer hetzelfde programma op de mountainbike als in 2012 zal afwerken.