Vooraleer het zondag bittere ernst wordt, dompelde Van Hoovels zich afgelopen dagen volop onder in de Olympische sfeer. “Woensdagavond ben ik naar enkele atletieknummers gaan kijken. De sfeer in het Olympisch stadion was echt uniek en goed voor een eerste kippenvelmoment. Ook in het Olympisch dorp, waar we met alle atleten verblijven, valt het reuzegoed mee. Kortom, mijn eerste Olympische Spelen zijn heel leuk om mee te maken”.
Top-12 is en blijft het doel, maar dan moet alles meezitten
De komende twee dagen staan vooral in het teken van rusten en wat losfietsen. “Het is immers de bedoeling dat ik zondag fris aan de start verschijn. Veel andere sporten, op misschien het BMX na dan, zal ik niet meer meepikken. Het zijn immers altijd verre verplaatsingen, die meestal te voet dienen afgelegd te worden”.
Gisteren verkende kopman van het Versluys team de Olympische omloop nogmaals. “Het is een verraderlijk en zeer snel parcours. Vooral de stukken die met grind bedekt zijn (het parcours is volledig kunstmatig aangelegd, nvdr.) komen er stilaan losgereden bij te liggen. In de bochten is het bijgevolg uitkijken. Ondertussen werden er al heel wat valpartijen gesignaleerd”.
Rest nog dé vraag. Met welk resultaat wil Van Hoovels terugkeren naar België. “Op dit moment verloopt alles perfect en is het gevoel zeker goed te noemen. Ik ben er met andere woorden klaar voor. Ook mijn rug vormt geen probleem meer. Die werd afgelopen zondag reeds onder handen genomen en ook hier in Londen ben ik nogmaals naar de kine geweest. Een top-12 notering blijft mijn uitgangspunt, maar dan zal alles moeten meezitten. Met top-16 zal ik echter ook tevreden zijn. Ik ga in ieder geval het beste van mezelf geven”.